fbpx

Conversion House

Dlaczego warto reklamować się w Internecie, czyli marketing online bez tajemnic
by dk

O tym, że świat online jest obecnie dźwignią handlu raczej nikogo nie trzeba przekonywać. Promocje wirtualne mają wiele form i zastosowań, dzięki czemu ten rodzaj reklamy jest niezwykle elastyczny. Jednak powodów jest znacznie więcej. Dlaczego, więc warto reklamować się w Internecie? O tym przeczytacie poniżej.

Reklama skrojona na miarę

Reklamę outdoorową, czy spoty radiowe znacznie trudniej spersonalizować niż kampanie internetowe, dlatego te ostatnie zwykle przynoszą znacznie lepsze efekty. Po prostu dzięki działaniom online internetowym trafiamy bezpośrednio do naszych klientów. Ponadto dużo łatwiej nam skuteczność akcji marketingowych mierzyć, co pozwala nieustannie optymalizować działania, dzięki czemu kampanie stają się coraz bardziej rentowne. 

Daj się ponieść fantazji

Jaka jest kolejna przewaga promocji online nad reklamą w sieci offline? Za sprawą różnorodności dostępnych formatów, tworząc kampanie internetowe możemy pozwolić sobie na większą kreatywność i bardziej angażującą komunikację. Nasza kreacja może być też intrygująca lub kontrowersyjna, ponieważ Internet umożliwia bezpośrednią komunikację z naszymi klientami.

Wydajesz ile chcesz

O ile kampanie telewizyjne, czy duże akcje outdoorowe wymagają dużych budżetów, o tyle w marketingu online wydaje dokładnie tyle ile chcesz. Środkami finansowymi można też zarządzać elastycznie w zależności od okresu sprzedażowego i potrzeb Twojego sklepu.

Efekty, które da się zmierzyć

W przypadku reklam outdoor, tradycyjnych ulotek, czy plakatów reklamowych bardzo trudno zmierzyć ile osób faktycznie miało kontakt z naszą reklamą lub faktycznie się nią zainteresowało. W przypadku reklam online w większości przypadków nie tylko możemy monitorować do ilu odbiorców dotarła nasza reklama, ale również sprawdzać jaki procent użytkowników wyraził zainteresowanie kampanią poprzez kliknięcie, a nawet ile konwersji zostało przez nią wygenerowane. Dzięki temu możemy tworzyć coraz bardziej efektywne strategię marketingowe, co zapewnia nieustanny rozwój biznesu. Wiecie już, dlaczego warto reklamować się w Internecie? Czas, więc przystąpić do działania!